סניף הרצליה: קניון ארנה הרצליה שער E טלפון : 09-9787352 | סניף כפר-סבא: מושב נווה ימין: 09-7732431

Blog Pos

הרחקת יונים כצעד לשמירה על בריאות הילדים!

בכל בית בישראל מכירים בחשיבות הניקיון והטיפוח של הבית, לא רק לשם ההנאה והאסתטיקה, אלא גם ובעיקר למען הבריאות של דיירי הבית בכלל ושל הילדים בפרט. אחד הנושאים העיקריים שמטרידים בעלי בתים ודיירים הוא נושא היונים המקוננות על אדן החלון, ויש לכך סיבה טובה. חשוב להבין שנוכחותן של היונים, בדומה לנוכחותם של מזיקים אחרים (חולדות, ג'וקים וכיו"ב), היא סכנה כשבבית חיים תינוקות. הסכנה נובעת מכך שיונים משאירות אחריהן לא מעט לכלוך והרבה מאוד חיידקים מה שמזמין מחלות וזיהומים מסוגים שונים. הרחקת יונים היא בוודאי הפתרון האידאלי לבעיה הזו, וישנן דרכים שונות לעשות זאת מבלי לפגוע ביונים וגם מבלי לסכן את דיירי הבית על ידי שימוש בחומרים כימיים ורעילים למיניהם.

למידע נוסף: http://www.orshaul.co.il/%D7%94%D7%A8%D7%97%D7%A7%D7%AA-%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D/

פתרונות ירוקים להרחקת יונים

כדי למנוע את הפגיעה בבני הבית וכדי להימנע מהרג יונים, ישנן שיטות שונות שמיועדות להרחקתן ללא שימוש בחומרים כימיים. אחת השיטות הנפוצות היא לרוב שיטה של התקנת רשת. הרשת עצמה כמובן שאיננה מזיקה לסביבה וגם לא פוגעת ביונים אלא מסמנת להן שהמקום אליו הגיעו אינו מיועד להן ואינו מתאים להצבת הקן שלהן. גם התחזוקה של הרשת פשוטה והיא מאפשרת להרחיק את היונה מהבית, מה שאומר שגם החיידקים והלכלוך יישארו מחוץ לטווח הראייה שלכם ומחוץ לשטח שבו שוהים ילדיכם. שיטה מקובלת נוספת היא שיטה של הצבת דוקרנים, ואין ספק שהיונה תימנע מהצבת הקן במקום שהוא בעיקר לא נוח עבורה ולא אידאלי עבור הקן שלה. אגב, גם אין לכם סיבה לחשוש שמא הדוקרנים יפגעו ביונים, שכן ברגע שתבחין היונה בתנאי השטח היא תמשיך בדרכה ותחפש לעצמה פינה טובה יותר לקונן.

שיטות נוספות

לצד הרשת והדוקרנים ישנן גם שיטות נוספות שנמצאו כיעילות לצורך הרחקת יונים, לרבות שיטה של הצבת דחליל או טכניקות פשוטות שמועילות בעיקר בטווח הקצר, כמו הצבת פריטים מנצנצים בסמיכות למקום הקן כדי לעודד את היונים להתרחק מהמקום. כדי שתוכלו להיות בטוחים שהדרך שבה בחרתם היא הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הבעיה שעל הפרק, וכדי שתהיו רגועים ותדעו שהילדים שלכם אינם חשופים לסכנות התברואתיות שנובעות מנוכחות היונים בחייכם, מומלץ שתתייעצו עם חברה מקצועית. גורם בעל ניסיון בהרחקת יונים יידע לבחון את המקום ואת התנאים הקיימים, ולהציע פתרון שיתאים באופן ספציפי לבעיה שעל הפרק. אם הבעיה הקיימת משותפת לכלל דיירי הבניין תוכלו לאחד כוחות ולהיעזר באיש המקצוע לצורך הצבת רשתות או דוקרנים גם במקומות אחרים ברחבי המבנה, כדי למנוע כניסתן של היונים אל השטחים המשותפים או אל הגג, שהרי הסכנות הבריאותיות הללו אינן ייחודיות רק לדירה זו או אחרת, אלא גם לשכנים שיסבלו מהרעש, מהלכלוך וכן, גם מהחיידקים ומהמחלות הזיהומיות הפוטנציאליות.

 

Related Posts

מספר כללים לתכנון קפדני של הגינה

מספר כללים לתכנון קפדני של הגינה מחפשים אחר פתרונות הצללה? אולי עיצוב גינות והקמת גינות?

הדרך לרהט ולאבזר את הגינה

'גינה לי חביבה' - הדרך לרהט ולאבזר את הגינה מי שיש לו גינה קטנה או